K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Otolaryngologia na nowym

0

Dziś w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku rozpoczęła się przeprowadzka oddziału otolaryngologicznego. Świeżo wyremontowane pomieszczenia zapewnią pacjentom wygodę, a personelowi wyższy komfort pracy.

Rozpoczęły się przenosiny oddziału otolaryngologicznego z Ustki do szpitala wojewódzkiego. Przeprowadzka jest kolejnym etapem większego przedsięwzięcia logistycznego, czyli planowanego powrotu porodówki do Słupska, który ma dokonać się na początku 2018 roku. Wcześniej do dawnego laboratorium szpitalnej apteki przeniesiona została już poradnia chirurgii dziecięcej, na co wyasygnowano pół miliona złotych. Znalazła się tam także poradnia stomatologiczna.

Jak na razie przebudowa otolaryngologii była największym wyzwaniem w całym procesie zmierzającym do instalacji oddziału ginekologicznego w Słupsku. Pozostałe relokacje były pod kątem logistycznym zadaniem dużo prostszym. Teraz – mówi Marcin Kuchmacz, dyrektor ds. technicznych – pozostaje jeszcze przebudowa pierwszego piętra, zwolnionego przez funkcjonujące tam dotąd komórki szpitala na potrzeby oddziału położniczo-ginekologiczno.

Zajmujemy tu powierzchnię około 670 mkw., a to, co wyróżnia nas pod względem jakości rozwiązań technicznych, to sala zabiegowa, której standard jest dużo wyższy od poprzednio funkcjonującej na oddziale. Chodzi przede wszystkim o zastosowany w niej system klimatyzacji, który spełnia wymagania bloku operacyjnego – wyjaśnia dyrektor Kuchmacz.

Przenosiny otolaryngologii kosztowały szpital 1,7 miliona złotych, które przeznaczono na gruntowny remont pomieszczeń. Obecna infrastruktura oddziału jest nowoczesna, a uwagę zwraca przede wszystkim jego doskonałe wykończenie, co podkreślają pracujący w nowych warunkach lekarze i pielęgniarki.

W planach zarządu szpitala, lecznica w Ustce pełnić będzie funkcję opieki nad pacjentem długoterminowym. Powstał tam zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.