K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Psia impreza

0

W najbliższą sobotę, 2 września, słupski oddział Związku Kynologicznego organizuje w Parku Kultury i Wypoczynku krajową wystawę psów rasowych. Na imprezie pojawi się prawie pół tysiąca czworonogów z całej Polski.

Związek Kynologiczny w Słupsku zaprasza na krajową wystawę psów rasowych. Impreza zgromadzi ponad 400 reprezentantów tego gatunku ze 140 ras. Zaprezentowane zostaną popularne odmiany czworonogów oraz te rzadziej spotykane w miejskich parkach i na ulicach. Psy podczas konkursu będą oceniane przez międzynarodowych sędziów nie tylko pod kątem urody, ale i zachowania. Teresa Deik ze słupskiego oddziału Związku Kynologicznego wyjaśnia, że zadaniem jurorów jest dokonanie oceny psa w odniesieniu do wzorca.

Każda rasa ma swój wzorzec. Pies, który jest najbardziej do niego zbliżony, może wygrać i otrzymać ocenę doskonałą – złoty medal i zwycięstwo rasy – mówi T. Deik.

Pod uwagę sędziowie wezmą odpowiednie umaszczenie psa, czy styl poruszania się po wybiegu. Ponadto odwiedzający na miejscu będą mogli zaopatrzyć się w specjalną karmę dla swoich pupili oraz porozmawiać z hodowcami o właściwej opiece nad zwierzętami. Wystawa rozpocznie się na terenie SOSiR-u w Parku Kultury i Wypoczynku w sobotę, 2 września, o godzinie 10.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.