K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wypadek busa

0

Cztery osoby zostały przetransportowane do szpitala wskutek wypadku busa, do które doszło w pobliżu miejscowości Białogarda, w powiecie lęborskim. Pojazdem podróżowały wyłącznie osoby dorosłe. Kierowca był trzeźwy.

W środę, 30 sierpnia, około godziny 16 za Białogardą doszło do groźnie wyglądającego wypadku busa przewożącego pasażerów. Kierowca busa prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków ruchu. Pojazd złapał kołami pobocze i wpadł do przydrożnego rowu. W zabezpieczanie miejsca wypadku zaangażowane były policja, straż pożarna, zastępy z okolicznych OSP oraz zespoły ratownictwa medycznego.

W busie znajdowało się 13 dorosłych osób. Na miejscu wypadku czterem osobom udzielono pomocy medycznej. Natomiast kolejnych czterech pasażerów przetransportowano do szpitala. Kierowcę busa przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pięćdziesięciolatek był trzeźwy.

Przez kilka godzin ruch na drodze 214 na trasie Białogarda-Wicko był utrudniony. Podczas prowadzonych działań obowiązywał ruch wahadłowy. Policjanci wraz z technikiem kryminalistki zabezpieczyli miejsce wypadku i przeprowadzili czynności niezbędne do ustalenia przebiegu zdarzeń.

Kierowcy zatrzymano prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Funkcjonariusze sporządzili wniosek do sądu o jego ukaranie. (rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.