K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Plaga pijanych kierowców

0

W czwartek na terenie powiatu lęborskiego policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego i wydziału ruchu drogowego zatrzymali czterech pijanych kierowców. Każdy z nich miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wczoraj, 31sierpnia, w ramach pomorskich działań „Trasa” policjanci z lęborskiej komendy prowadzili wzmożone kontrole drogowe. Zatrzymano aż czterech nietrzeźwych prowadzących pojazdy.

Trzech z nich to mieszkańcy powiatu lęborskiego. Natomiast jeden był z powiatu wejherowskiego. U każdego z mężczyzn pomiar wykazał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, że dwóch z zatrzymanych mieszkańców powiatu lęborskiego miało już zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci zabezpieczyli samochody. Pijanym kierowcom postawione zostaną zarzuty.
Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub do trzech lat pozbawienia wolności. Za złamanie zakazu prowadzenia pojazdu grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.