K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ścieżka będzie poprawiona?

0

Sprawą ścieżki pieszo-rowerowej, która powstała w parku im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku zainteresował się Włodzimierz Klata. W imieniu mieszkańców miasta radny wystąpił z propozycją jej przebudowy.

Wrócił temat nowo powstałego odcinka ciągu pieszo-rowerowego w lęborskim parku Michalskiego. Jak informowaliśmy na początki sierpnia, środkowy fragment ścieżki został przez większość jej użytkowników uznany za niebezpieczny ze względu na to, że trakt rowerowy przecina się z pieszym. Sprawa została poruszona na czwartkowej sesji przez Włodzimierza Klatę. Radny przyznał, że i do niego zgłosili się lęborczanie z prośbą o interwencję w tej sprawie. Zaprezentował też szereg slajdów, które obrazowały zarówno obecny przebieg tej ścieżki, jak i proponowane przez niego warianty poprawek.

Poddaję to pod rozwagę i oczekiwałbym jakichś konkretnych deklaracji, kiedy można by to zrobić mówił radny Klata. – Jednocześnie chciałbym powiedzieć, że zgłosiła się grupa kilku osób, która jest gotowa w czynie społecznym przełożyć te fragmenty, jeżeli będzie taka wola. Czyli złożyć wniosek o inicjatywę lokalną. Mamy już taką uchwałę, więc gdyby był jakiś problem, to kwestia wkładu społecznego już jest.

Inwestycja została zrealizowana ze środków budżetu obywatelskiego. Jeden z wnioskodawców projektu pod nazwą „Rowerem przez park Michalskiego”, będący również radnym, zaapelował o poprawę odcinka parkowego szlaku. Krzysztof Siwka po powrocie z zagranicy od razu wniosek o poprawkę w budowie ścieżki złożył komisji gospodarki miejskiej. – Błędy można popełniać, bo popełniamy je wszyscy – mówił radny. – Ważne jest, żebyśmy je poprawili, bo to jest dziwne rozwiązanie. Sam kilka dni temu jechałem po jednej stronie, a po drugiej szedł pieszy. Po przejściu tego skrzyżowania pieszy poszedł dalej prosto, czyli droga rowerową, a ja musiałem już jechać po alejce dla pieszych.

Radny Włodzimierz Klata zwrócił jeszcze uwagę na jedną niedobrą praktykę. Nie rozmawia się z autorami projektów obywatelskich w trakcie projektowania. – Warto zmienić ten zwyczaj, bo pewnie gdyby się poradzono radnego Siwki, to do takiej sytuacji starałby się nie dopuścić. I tak zmieniono tę koncepcję dosyć istotnie, ale ważny jest efekt funkcjonalny. Jeżeli on nawet nie będzie taki, jaki sobie pan Siwka zamierzył, ale zlikwiduje to zagrożenie w środku drogi, to będzie ku chwale naszego miasta – podkreślił radny W. Klata.

Czy proponowane warianty przebudowy ścieżki zostaną uwzględnione? Tego podczas sesji nie rozstrzygnięto. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.