K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zgłoszenia z terenu

0

W sierpniu funkcjonariusze potwierdzili kolejne sygnały, które zostały zgłoszone z terenu powiatu lęborskiego poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy reagowali na osoby spożywające alkohol w okolicach placów zabaw i skwerów.

Każdy mieszkaniec może sprawić, aby w jego najbliższym otoczeniu za sprawą Krajowej Mapy Zagrożeń było bezpieczniej. Dzięki niej jest możliwość przekazania policji informacji o zagrożeniu bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy mieć urządzenie z dostępem do internetu. Policjanci dostrzegają wyraźny wzrost zainteresowania tą formą troski o bezpieczeństwo.

W sierpniu w powiecie lęborskim funkcjonariusze prewencji oraz ruchu drogowego weryfikowali kolejne sygnały, które przekazali mieszkańcy poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Szczególnym nadzorem objęto okolice placów zabaw, parków i skwerów, na których dochodzi do spożywania alkoholu i wybryków chuligańskich.

Nadal na wirtualnej mapie zaznaczane są najbardziej newralgiczne miejsca w powiecie, w których najczęściej dochodzi do przekraczania dozwolonej prędkości. St. sierż. Aleksandra Ligmanowska z KPP w Lęborku przyznaje, że większość zgłoszeń zostało potwierdzonych i osoby łamiące prawo ukarane zostały mandatami.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie województwa pomorskiego funkcjonuje od 2016 roku. Obecnie jest ona dostępna również jako bezpłatna aplikacja na telefon. Od lipca tego roku do nanoszenia zagrożeń na mapę dodano możliwość dołączania krótkiego opisu i zdjęć. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.