K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Łupy złodziei

0

Lęborscy policjanci zatrzymali złodzieja rowerów. Łupem mężczyzny padło aż siedem jednośladów. Straty powstałe w wyniku jego przestępczej działalności oszacowano na łączną sumę około sześciu tysięcy złotych.

Policjanci z Lęborka pracując nad sprawami kradzieży rowerów zatrzymali w piątek 24-letniego sprawcę kradzieży. Z zebranego przez śledczych materiału dowodowego wynika, że mieszkaniec Lęborka między 21 a 29 sierpnia ukradł siedem jednośladów. St. sierż. Aleksandra Ligmanowska z KPP w Lęborku poinformowała, że mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Lęborczanin jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwo. Obecnie trwają czynności zmierzające do odzyskania utraconego mienia, którego szacunkowa wartość to około sześć tysięcy złotych. Do kolejnej kradzieży doszło 1 września w jednym ze sklepów zoologicznych w Lęborku. Złodziejem okazał się 24-letni lęborczanin. Ukradł ze sklepu 15 kilogramów karmy dla psów, wybiegł ze sklepu i próbował uciec. Został ujęty przez pracownice sklepu i właściciela.

Na miejsce wezwano patrol policji. Okazało się, że tego samego dnia mężczyzna wyniósł również figurkę z klocków ze sklepu z zabawkami. Zabawka kosztowała 145 złotych, natomiast karma około 80 złotych. Skierowano wniosek do sądu o ukaranie lęborczanina. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.