K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

U Karola z harfą

0

Muzyka celtycka była tematem ostatniego w tym roku muzycznego „Garden Party u Karola”, które w letnie niedziele odbywały się pod pomnikiem Karola Szymanowskiego w Parku Waldorffa. Jednak tym razem z powodu przelotnych opadów deszczu imprezę przeniesiono do sali pobliskiej filharmonii.

W pierwszą wrześniową niedzielę pogoda byłaby świetną ilustracją bollywoodskiego filmu „Czasem słońce, czasem deszcz”, dlatego organizatorzy muzycznego party nie zaryzykowali przeprowadzenia go pod pomnikiem Szymanowskiego. Sala Filharmonii szybko wypełniała się po brzegi. Bohaterami dnia byli artyści z Poznania uprawiający muzykę celtycką: Michał Zator – grający na harfie i śpiewający absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Przemysław Wawrzynek, grający na dudach, flażolecie i instrumentach perkusyjnych. Obaj panowie są fascynatami muzyki celtyckiej, jak również propagatorami wiedzy o niej.

Kolejny, trzeci już cykl imprez pod wspólną nazwą „Garden Party u Karola” planowany jest na przyszły rok, począwszy od pierwszej niedzieli lipca 2018 roku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.