K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wesele dla każdego

0

Już szósty raz odbyło się narodowe czytanie klasycznych dzieł polskiej literatury. W tym roku wspólnie odczytano w różnych językach „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Narodowe Czytanie to inicjatywa mająca zachęcić społeczeństwo do częstszego sięgania po książkę. Co roku publicznie recytowane są najważniejsze dzieła polskiej literatury. W Słupsku impreza odbyła się na ulicy Nowobramskiej, gdzie przy zastawionym stole odczytywano „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Uaktywniliśmy cały Słupsk, mieszkańców, organizacje pozarządowe, instytucje. Mamy też gości z zewnątrz, z innych gmin – mówi Danuta Sroka, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku. – Jak wesele, to „Wesele” Wyspiańskiego!

To już szóste Narodowe Czytanie w Polsce. Wydarzenie z klasyką literatury w roli głównej co roku znakomicie integruje ludzi. By posłuchać pięknych strof, przychodzą całe rodziny. To znakomita okazja do wspomnień z dzieciństwa, historii narodu, życia mieszkańców.

Do wspólnego czytania zaproszono słupskich samorządowców oraz ludzi kultury. W poprzednich edycjach pochylano się m.in. nad „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza i „Lalką” Bolesława Prusa.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.