K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Do trzech razy sztuka?

0

Prawdopodobnie Urząd Miejski w Słupsku po raz trzeci ogłosi przetarg na budowę schroniska dla zwierząt. Oferty złożone w dwóch poprzednich postępowaniach okazały się dla miasta za drogie.

Powtórka przetargu na budowę schroniska dla zwierząt nie przyniosła satysfakcjonujących miasto rezultatów. Podobnie jak w pierwszym konkursie oferty nadal przekraczały o 2 miliony złotych wydatki przeznaczone na tę inwestycję. Nie pomogło nawet ograniczenie zakresu rzeczowego projektu. W tej sytuacji władze miasta nie chcą rekomendować ani partnerom biznesowym, ani radnym rozwiązania, które wiązałoby się z dołożeniem do projektu kolejnych pieniędzy. Zapowiadają, że jeszcze raz zweryfikowany zostanie zakres rzeczowy planowanej inwestycji. Prawdopodobnie jednak – ze względu na skromne pole manewru, jeśli chodzi o możliwość okrojenia zadania – przetarg na wykonanie schroniska dla zwierząt zostanie powtórzony.

Na wrześniowe posiedzenie Rady Miejskiej przygotowano już projekt uchwały pozwalający na zaciągnięcie kredytu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Jednak miasto wraz z partnerami nie pali się do tego, aby wziąć na siebie kolejne zobowiązanie finansowe. Obecnie – zdaniem wiceprezydenta – oferty rynkowe w zakresie realizacji usług budowlanych przekraczają o 20-30 procent ceny kosztorysowe, natomiast praktyka w gminach pokazuje, że w wypadku projektu, który nie jest trudnym zadaniem budowlanym, po pewnym czasie znajdują się jednak oferenci, chcący podjąć się wykonania takiego obiektu. Szukać ich należy w kolejnych przetargach.

Słupsk na przytulisko dla czworonogów zamierza przeznaczyć 6 milioinów złotych. W kosztach partycypują ościenne gminy, które w zamian będą mogły korzystać ze schroniska. Udało się też pozyskać 2 miliony złotych dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Otwarcie nowego schroniska nadal planuje się na wiosnę 2018 roku.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.