K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Grząski problem

0

W ulewne dni mieszkańcy dwóch budynków przy ulicy 1 Maja w Lęborku mieli trudności z przejściem przez grząskie podwórko. Od kilku lat sprawą interesował się również jeden z miejskich radnych. Ostatnio utwardzono kłopotliwy wjazd, nie tylko pomiędzy zgłaszanymi posesjami.

Podczas deszczu na nieutwardzonych podwórkach pomiędzy blokami szybko pojawiają się błotne kałuże, które utrudniają ruch pieszym oraz osobom zmotoryzowanym. W podobnej sytuacji byli mieszkańcy budynków przy ulicy 1 Maja w Lęborku. Problem sygnalizowany był wielokrotnie przez radnego Włodzimierza Klatę.

Generalnie zgłaszałem, jeżeli chodzi o ulicę 1 Maja, dojazd między blokami 6, 7 i dalej do kolejnych bloków – mówi radny. – Sprawa, w zasadzie, zaczęła się już w 2012 roku, w którym to najpierw wspólnota mieszkaniowa występowała kilkukrotnie do miasta, aby utwardzić ten wjazd, dojazd do parkingów kilku bloków i kilkunastu garaży. W tych trzech blokach mieszka łącznie ponad sto rodzin. No, nie udawało się jakoś tej sprawy zrobić. W roku 2014 przewodnicząca wspólnoty poprosiła mnie, żebym jako radny spróbował coś w tej sprawie zrobić. Przygotowaliśmy różne projekty i propozycje, ale to wszystko nie dawało skutku. Nawet z komisji gospodarki miejskiej próbowałem przemycić wniosek w sprawie tego wjazdu. Składałem wnioski do budżetu. Chociaż nie udało się tego formalnie przegłosować, to jednak burmistrz złożył deklarację, że popatrzy czy podobne problemy nie dotykają innych nieruchomości i spróbuje sprawę rozwiązać kompleksowo.

Podczas wakacji, na zlecenie miasta, utwardzono grząski wjazd pomiędzy posesjami 6 i 7 na ulicy 1 Maja.

Włodzimierz Klata zauważa, że jest to miejsce szczególne nie tylko dla mieszkańców pobliskich bloków. Parkują na nim także osoby przyjeżdżające do pobliskich szkoły i przedszkola. Radny obiecuje, że będzie jeszcze zabiegał. Aby do utwardzenia dodano jeszcze dwa rzędy płyt, ponieważ teraz kończą się one tuż przed największą kałużą.

Nowe wjazdy z płyt jumbo wybudowano także pomiędzy budynkami Czołgistów 2 i 3 oraz przy Polskich Marynarzy 3. Łączny koszt tych inwestycji zamknął się kwotą około 30 tysięcy złotych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.