K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Spotkania z pasją

0

Po wakacyjnej przerwie rozpoczęto cykl „Spotkań z pasją” dla seniorów. W każdą środę w klubie lęborskiej biblioteki miejskiej uczestniczki wspólnie spędzają czas na rozmowach, zajęciach rozwojowych oraz warsztatach.

Dwa lata temu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku wprowadzona została specjalna oferta dla osób w dojrzałym wieku, czyli „Spotkania z pasją”. Tematyka spotkań jest różnorodna – od zajęć z rękodzieła po porady kosmetyczki, stylistki, warsztaty tańca, kulinarne i fotograficzne. Dzisiaj, 6 września, odbyła się pierwsza organizacyjna zbiórka po wakacyjnej przerwie. Harmonogram zajęć na bieżący miesiąc został już ustalony. Aleksandra Werenczuk-Hinc z MBP zapowiada oswajanie kuchni wege podczas warsztatów kulinarnych z Moniką Gałasiewicz, trening pamięci z wykorzystaniem języka angielskiego i poszerzanie wiedzy o generale Sosabowskim podczas wykładu przygotowanego przez Krzysztofa Siwkę z Muzeum w Lęborku. Spotkania odbywać się będą w każdą środę o godz. 11 w klubie biblioteki.

Udział w zajęciach jest nieodpłatny. Zainteresowani uczestnictwem w „Spotkaniach z pasją” muszą spełniać jednak pewien warunek – muszą posiadać kartę biblioteczną. Aleksandra Werenczuk-Hinc zapewnia, że spotkania cieszą się dużym powodzeniem, a kontakty nawiązane w bibliotece owocują także spotkaniami poza placówką.

Działania biblioteki mają na celu wspieranie osób starszych w dalszym rozwoju oraz – z myślą o nich – kreować inspirujące zajęcia, sprzyjające integracji. Każdy może wybrać z propozycji interesujące go tematy, przyjść i miło spędzić czas. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.