K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mityng oszczepu w Ustce

0

Na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce odbył się Festiwal Rzutów Oszczepem Ustka 2017. Zwycięstwo odniosła para Marcelina Witek i Mirosław Witek reprezentujący Polanika Piotrków Trybunalski.

Wielką frajdę sympatykom królowej sportu i wczasowiczom wypoczywającym w nadmorskiej Ustce zrobił trener LKS Jantar Ustka Henryk Michalski. Zorganizował oszczepniczą imprezę, w której rywalizacja odbyła się w tak zwanych duetach.

Pierwszy duet to reprezentanci AZS AWFiS Gdańsk Marta Kąkol i Hubert Chmielak, drugi – Klaudia Maruszewska, mistrzyni świata juniorek i Dawid Kościów z LKS-u Jantar Ustka. Trzeci duet tworzyli Marcelina Witek, tegoroczna mistrzyni uniwersjady i Mirosław Witek – byli zawodnicy Słupskiego Klubu Lekkiej Atletyki, a obecnie reprezentanci Polanik Piotrków Trybunalski. Ostatnia para to Kamila Zdybał obecnie reprezentująca PKS Gwardia Szczytno i Krystian Bondarenko z LKS-u Fenix Słupsk. Jak na pierwszą taką imprezę w Polsce to frekwencja dopisała. Henryk Michalski, trener oszczepników LKS Jantar Ustka, cieszył się obecnością na starcie niemal wszystkich najlepszych oszczepniczek polskich – z akademicką mistrzynią świata i najlepsza oszczepniczką świata juniorów na czele.

Każdy z zawodników musiał oddać po sześć rzutów. Publiczność miała okazję oglądać czołówkę Polskich oszczepników i oszczepniczek. W rywalizacji kobiecej zdecydowanie najlepszą okazała się Marcelina Witek, która w najlepszym swoim rzucie posłała oszczep na odległość 62 metrów i 68 centymetrów. Tym wynikiem ustanowiła nowy rekord usteckiego stadionu.

Drugie miejsce z wynikiem 47.68 m. zajęła Klaudia Maruszewska. Trzecią lokatę zajęła Kamila Zdybał – jej oszczep poszybował na odległość 46.54 m., o 28 centymetrów mniej rzuciła Marta Kąkol. Marcelinę Witek cieszyła stabilizacja rzutowa, ale – o czym zapewniła – będzie jeszcze szukać „strzału”, czyli swojego rekordowego rzutu. Słupszczanka reprezentuje teraz Piotrków Trybunalski i jest bardzo zadowolona z tej współpracy. Ma zapewnione warunki do treningu i odpowiedni sprzęt.

W gronie mężczyzn zwyciężył Krystian Bondarenko – rzucił oszczep na odległość 75metrów i 72 centymetry. Na miejscu drugim z wynikiem 71.93 m. uplasował się Hubert Chmielak, a miejsce trzecie przypadło Dawidowi Kościów. Jego wynik to 68.12 m. Weteran wśród oszczepników Mirosław Witek wynikiem 62.41 m. zajął wprawdzie czwartą pozycję, ale ta odległość to nowy rekord Polski mastersów w kategorii +50. Krystian Bondarenko był zadowolony, ale i zaskoczony swoim wynikiem, ponieważ po zawodach w Sopocie był chory. W Ustce osiągnął drugi wynik w tym sezonie. Przed zawodnikiem jeszcze Mityng Lekkoatletyczny im. Ryszarda Ksieniewicza w Słupsku, a po roztrenowaniu przygotowywanie formy na przyszły sezon.

O zwycięstwie w usteckim festiwalu rzutowym decydowała suma punktów, najlepszego wyniku kobiety i najlepszego rezultatu mężczyzny. Tę rywalizację z wynikiem 125,09 m. wygrał Polanik Piotrków Trybunalski. Na miejscu drugim był LKS Fenix Słupsk, który uzyskał łączną odległość 122.26 m. Trzecia lokata przypadła drużynie AZS AWFiS Gdańsk. Ich wynik to 118.19 m. Gospodarz, LKS Jantar Ustka, był gościnny – zajął czwartą lokatę z rezultatem 115.80 m. Klaudia Maruszewska przyznała, idea zorganizowania takiego mityngu wyszła od niej. Cieszyła się, że na zaproszenie do Ustki pozytywnie zareagowali zawodnicy z innych miast. Przed nią jeszcze zawody w Słupsku, które zakończą sezon.

Po zakończeniu imprezy zarówno wśród zawodników jak i kibiców słychać było propozycje, aby kluby Słupska bądź Ustki nadal organizowały małe mityngi propagujące królową sportu wśród młodzieży. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.