K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Uwaga na włamywaczy

0

Policjanci uczulają, że nawet chwila naszej nieuwagi może sprowokować złodzieja do rabunku. W ostatnim czasie do komendy miejskiej wpłynęło dużo zgłoszeń o włamaniach do mieszkań. Wielu z nich można było uniknąć, przestrzegając prostych zasad.

Słupska policja notuje coraz więcej włamań do mieszkań oraz kradzieży samochodów. Nie tak dawno zatrzymano 19-latka, który dokonywał rabunków na jednym z miejskich osiedli. Nie zawsze jesteśmy w stanie obronić się przed takimi przestępstwami, ale trzymając się określonych zasad bezpieczeństwa, możemy zminimalizować zagrożenie. Często jednak poszkodowali sami ułatwiają pracę złodziejom.

W kilku przypadkach – podkreśla kom. Robert Czerwiński z KMP w Słupsku – złodzieje mieli bardzo ułatwione zadanie, ponieważ właściciele sami zapominali o zamykaniu drzwi do mieszkań czy samochodów. Zdarzyło się też, że pokrzywdzony zostawił kluczyki w stacyjce samochodu, maksymalnie ułatwiając złodziejowi zadanie.

Tego typu przestępstwa jak kradzieże z włamaniami czy włamania to codzienna praca mundurowych – mówi rzecznik słupskiej policji. – Nasze domy, mieszkania, w których zgromadzony jest dorobek wielu lat pracy, jeśli pozostaje niezabezpieczony, stanowi łakomy kąsek dla złodzieja.

Funkcjonariusze apelują, aby przed opuszczeniem domu dokładnie sprawdzić, czy pozamykaliśmy wszystkie okna i drzwi. Wiele kradzieży ma miejsce, kiedy poszkodowani zostawiają otwarte mieszkanie na krótko – wychodząc, aby wyrzucić śmieci lub popracować w przydomowym ogródku. Tymczasem powinniśmy jak najbardziej utrudnić złodziejowi pracę. Nawet kiedy pozostawiamy na krótko samochód na parkingu, warto upewnić się, sięgając do klamki, czy alarm się uaktywnił, czy na pewno auto jest zabezpieczone.

W razie jakichkolwiek podejrzeń i zaobserwowania niepokojących zachowań u osób postronnych policja prosi o kontakt. Stare porzekadło mówi, że okazja czyni złodzieja, dlatego lepiej nie sprawdzać jego czujności.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.