K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

W losowej kolejności

0

Przystąpiono do kolejnego etapu realizacji budżetu obywatelskiego na 2018 rok. W najbliższy poniedziałek, 11 września, w lęborskim ratuszu odbędzie się losowanie kolejności projektów, a tym samym miejsca na liście do głosowania.

Mieszkańcy miasta oraz wnioskodawcy projektów złożonych do budżetu obywatelskiego w Lęborku na 2018 rok będą mogli wziąć udział w spotkaniu, które odbędzie się w poniedziałek, 11 września, o godzinie 15.30 w sali rajców lęborskiego ratusza. Podczas spotkania wylosowane zostaną kolejne numerów dla poszczególnych projektów, które przeszły weryfikację formalną i merytoryczną.

Wówczas przedstawimy mieszkańcom listę z numerami poszczególnych projektów – mówi Alicja Zajączkowska, doradca burmistrza miasta Lęborka. – Do budżetu obywatelskiego w tym roku wpłynęło 26 projektów. Do dyspozycji mieszkańców jest milion złotych. Wnioski są bardzo różne, bo pisali je i ochotnicy ze straży pożarnej, i kluby sportowe na zajęcia popularyzujące sport i na doposażenie tych klubów. Niektóre projekty dotyczą monitoringu w Lęborku, jeszcze inne modernizacji placów zabaw. Jest sporo ciekawych pomysłów i jeśli mieszkańcy na nie zagłosują, będą realizowane.

Głosowanie na projekty złożone w ramach budżetu obywatelskiego w Lęborku przeprowadzone będzie w formie elektronicznej, za pomocą interaktywnego formularza oraz papierowej, za pomocą karty do głosowania. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.