K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Remont po kolei

0

Na linii kolejowej 405 z Szczecinka do Ustki ciągle trwają prace modernizacyjne. Od maja na tej trasie wymieniono podkłady i szyny. W dalszej kolejności planowany jest remont kilkunastu peronów.

Za ponad 200 milionów złotych do końca 2019 roku spółka PKP PLK zamierza wyremontować linię kolejową 405. W kwietniu marszałek województwa pomorskiego podpisał z wykonawcą stosowną umowę, a kilka miesięcy później ruszyły pierwsze prace. Rozpoczęta w czasie wakacji modernizacja zakłada gruntowny remont trasy na odcinku Szczecinek – Słupsk – Ustka.

Jak dotąd wymieniono 19 kilometrów szyn i podkładów pomiędzy zaprojektowanymi mijankami w Kępicach i Kawczu. Łącznie w ramach inwestycji wyremontowane zostanie 70 kilometrów torów. W tym roku ruszy też przebudowa znajdujących się wzdłuż linii 405 obiektów inżynieryjnych. W 20 miejscowościach przewidziano remont 22 peronów. Powstaną również dwa nowe przystanki: Strefa Słupsk i Ustka Osiedle. Dodatkowo renowacji poddane będą 52 przejazdy kolejowo-drogowe. Wymiana nawierzchni i systemu sterowania ruchem zapewnią podróżnym większe bezpieczeństwo.

Dzięki wykonanym pracom prędkość pociągów poruszających się na trasie wzrośnie do 100 km/h, a czas przejazdu ze Słupska do Szczecinka skróci się o 12 minut.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.