K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Święto rolników

0

Już w najbliższą niedzielę w Damnicy odbędzie się powiatowe święto plonów. Impreza tradycyjnie organizowana jest pod koniec prac polowych.

Dożynki to święto dziękczynne, przypadające na zakończenie żniw i prac polowych. W tym roku powiatowe święto plonów odbędzie się w Damnicy. W programie imprezy nie zabraknie konkursów i koncertów.

Wydarzenie będzie podsumowaniem roku gospodarczego w rolnictwie, trudnego ze względu na opady – podkreśla starosta słupski. Niestety kolejny także zapowiada się mało optymistycznie, bo ulewy nie wszędzie pozwoliły na zasianie zbóż. Dożynki rozpoczną się uroczystą mszą dziękczynną, potem władze powiatu uhonorują rolników odznaczeniami – Zasłużony dla Rolnictwa oraz Bursztynowy Kłos.

Zawsze serdecznie im dziękujemy, bo dzięki ich pracy – niezależnie od pogody – jesteśmy pewni, że na naszych stołach znajdzie się polski chleb – mówi Zdzisław Kołodziejski, zapraszając wszystkich mieszkańców Słupska i powiatu na święto plonów do Damnicy.

Goście na scenie zobaczą występy lokalnych zespołów muzycznych, a głównym punktem wieczoru będzie koncert Andrzeja Cierniewskiego. Ponadto podczas dożynek odbędzie się konkurs na najlepszy wieniec, który jest symbolem tego święta. Wybrani zostaną również najlepsi gospodarze 2017 roku. Impreza zakończy się zabawą taneczną po godzinie 20.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.