K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ciepłownia przygotowana

0

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego prowadzone są przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lęborku ostatnie prace modernizacyjne. Dzisiaj, 11 września, rozpoczęto już nawadnianie instalacji odbiorczych.

Wielkimi krokami zbliża się zima. W związku z tym, już we wrześniu prowadzone są przygotowania do rozpoczęcia sezonu grzewczego.

Od dzisiaj rozpoczynamy nawadnianie instalacji odbiorczych i jeżeli ktoś ma zakręcony grzejnik, to prośba o jego otworzenie – komunikuje Mariusz Hejnar, dyrektor MPEC w Lęborku. Jeśli ktoś prowadzi jeszcze remonty instalacji, to prosimy o kontakt z przedsiębiorstwem w celu ustalenia indywidualnych terminów nawadniania instalacji.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Lęborku realizuje obecnie kilka inwestycji związanych z modernizacją sieci ciepłowniczej. Mariusz Hejnar informuje, że prace trwają jeszcze przy Emilii Plater. Przebudowywana będzie estakada na ZWAR-ze, ale to nie zakłóci procesu grzewczego. Stare miasto czeka jeszcze wymiana węzłów grzewczych w niektórych budynkach.

Na terenie MPEC-u dokonano przebudowy komina, którego pionowość jest systematycznie monitorowana.

Ostatnie pomiary wykazały, że ostatnie 6 metrów komina niebezpiecznie się przechylało – mówi dyrektor Hejnar. – Cegły tej końcówki komina straciły swoją wytrzymałość najprawdopodobniej na skutek erozji.

Ta część komina została zdemontowana, a w jej miejsce zainstalowano metrowy stalowy konfuzor. W przygotowaniu są dokumenty z wnioskiem o pozwolenie na skrócenie komina. Jednocześnie dyrektor uspokaja mieszkańców. Skrócenie komina nie zwiększyło zapylenia okolicy. Po modernizacji stacji odpylania i uruchomieniu elektrociepłowni wielkość pyłów zdecydowanie zmalała.

Pod koniec września odbędzie się czyszczenie instalacji w lęborskiej elektrociepłowni opalanej biomasą, która działa przez cały rok. Wówczas dodatkowo zostanie uruchomiona kotłownia węglowa, która będzie funkcjonowała do zakończenia sezonu grzewczego. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.