K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Prostowanie ścieżki

0

Przebieg nowej ścieżki pieszo-rowerowej w lęborskim parku Michalskiego wzbudzał sporo negatywnych emocji nie tylko wśród jej użytkowników, ale i radnych. Wskutek nagłośnienia sprawy oraz propozycji jej społecznej przebudowy w sobotę przełożono kostkę na krzyżującym się odcinku tego szlaku.

Z pomysłem budowy ciągu pieszo-rowerowego prowadzącego przez park im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku wyszli radny Krzysztof Siwka oraz Adam Matuszek ze stowarzyszenia „Lew Lębork”. Projekt zgłoszony do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego spotkał się z zainteresowaniem lęborczan, którzy oddali na niego swój głos. Jak już informowaliśmy, problem pojawił się na początku sierpnia tego roku wraz z wykonaniem nowego szlaku. Ścieżka od strony byłej I Armii Wojska Polskiego do ulicy 1 Maja miała być prosta, ale niespodziewanie krzyżowała się w połowie. To wzbudziło oburzenie części mieszkańców miasta. Sprawa przełożenia kostki w taki sposób, aby można było bezpiecznie korzystać z powstałego komunikacyjnego rozwiązania, została poruszona podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej przez Włodzimierza Klatę. Liczne apele o poprawę drogowego utrudnienia w końcu poskutkowały.

Dziękuję właśnie tutaj radnemu Krzysztofowi Siwce i radnemu Włodzimierzowi Klacie oraz mieszkańcom za zajęcie się tym problemem – mówi Adam Matuszek stojąc na poprawionej już ścieżce. – Wspólnymi siłami udało się to poprawić. Liczymy, że ścieżka rowerowa, na którą głosowało 472 mieszkańców, bezpiecznie będzie służyła wszystkim.

Od minionej soboty przez parkowy ciąg pieszo-rowerowego można przejechać lub przejść już w sposób niekolizyjny oraz zgodny z założeniami wnioskodawców. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.