K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Na rolkach brzegiem rzeki

0

Wzdłuż rzeki Łeby – po zakończeniu budowy mostu łączącego ulicę Komuny Paryskiej z Weterynaryjną – powstanie trasa pieszo-rowerowa. Będą mogły korzystać z niej osoby, które jeżdżą na rowerze, na rolkach, biegają, spacerują lub uprawiają nordic walking.

Są zarezerwowane środki finansowe z puli budżetu obywatelskiego na zagospodarowanie obszaru wzdłuż rzeki Łeby. Plany przewidują budowę trasy pieszo-rowerowej z przeznaczeniem dla rolkarzy oraz uprawiających nordic walking.

Wnioskodawca Krzysztof Siwka przeprasza mieszkańców za opóźnienie w realizacji projektów. Spowodowane jest to budową mostu na ulicy Weterynaryjnej. Chodzi o to, żeby nie było potrzeby zrywania nawierzchni. Po wybudowaniu przeprawy przygotowane projekty będą zrealizowane.

Szlak powstanie od strony ulicy Komuny Paryskiej wzdłuż torów kolejowych do rzeki Łeby, a następnie wzdłuż rzeki w kierunku ulicy Matejki w Lęborku. Jest szansa, aby ścieżka została przedłużona również od Matejki do Saperów. Projekt „Rowerem, pieszo i na rolkach nad rzekę Łebę – III etap” został zakwalifikowano do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. Krzysztof Siwka zaprasza mieszkańców do glosowania na ten projekt w październiku tego roku. wnioskodawca

Trasa daje możliwość aktywnego wypoczynku osobom szukającym ciszy w otoczeniu urokliwej przyrody. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.