K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

W szkole o prawie

0

Prezydent Robert Biedroń uczy w słupskich szkołach wartości konstytucyjnych. Na korytarzu II Liceum Ogólnokształcącego zawiesił preambułę ustawy zasadniczej, a potem prowadził lekcję demokracji.

Konstytucja w każdej klasie, to nowa akcja zapoczątkowana przez prezydenta Roberta Biedronia. Przez cały rok w słupskich szkołach będzie spotykać się z uczniami na prowadzonych przez siebie lekcjach demokracji.

Będziemy rozmawiali o tym, dlaczego konstytucja w praktyce jest ważna dla nas wszystkich, dlaczego zasady zapisane w preambule są ważne każdego dnia dla każdego Polaka i każdej Polki. To traki patriotyczny obowiązek, który spełniamy na rzecz naszego kraju i edukacji obywatelskiej – mówi prezydent miasta.

Prezydent w budynku II Liceum Ogólnokształcącego symbolicznie zawiesił preambułę najważniejszego aktu normatywnego. Mariusz Domański, dyrektor II LO w Słupsku, podkreśla, że zapisy konstytucyjne to wstęp do tego, aby wiedzieć, kto i jak ma funkcjonować w kraju, jakie są prawa i obowiązki każdego obywatela oraz zasady funkcjonowania w określonym systemie państwowym.

Konstytucja gwarantuje, że niezależnie od tego, kim to jest i jaki jest, ma prawo, aby stanowić o sobie i aby inni także bronili jego praw i obowiązków – mówi dyrektor II LO.

Preambuła konstytucji pojawi się w budynku każdej szkoły w Słupsku. Inicjatywa prezydencka ma uświadamiać młodzieży wagę tego podstawowego dla wartości obywatelskich aktu prawnego.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.