K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dni Seniora w przygotowaniu

0

Jak już informowaliśmy, w Słupsku trwają przygotowania do obchodów Dni Seniora, planowanych na 28, 29 i 30 września br. Znanych jest coraz więcej szczegółów imprezy.

Ponad 36% mieszkańców Słupska to ludzie powyżej 60. roku życia. W liczbach bezwzględnych stanowią grupę 24 tysięcy 537 osób. Wśród nich 14 tysięcy 760 osób to kobiety, które stanowią ponad 60% populacji 60+, natomiast mężczyzn jest blisko 10 tysięcy, czyli około 40%. Tyle suche liczby, które zresztą zmieniają się z każdym dniem: starsi ludzie odchodzą, a do grona ludzi powyżej sześćdziesiątki dołączają nowi, czyli wyż demograficzny z połowy lat 50. minionego wieku. Wiele z tych osób zamknęło się na świat. Starzy, chorzy, często samotni zamykają się nie tylko w domu, ale i w sobie. Do nich właśnie skierowana jest idea Słupskich Dni Seniora.

Celem naszej imprezy jest aktywizacja osób starszych, które do tej pory nie korzystały jeszcze z oferty różnych instytucji w naszym mieście – podkreśla Małgorzata Mogielnicka, kierownik Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Bezpieczna Przystań” przy ulicy Jaracza 9 w Słupsku. – To do nich kierujemy zaproszenie: wyjdźcie z domów, towarzyszcie nam i naszym imprezom.

Imprezy związane ze Słupskimi Dniami Seniora każdego dnia odbywać się będą w różnych punktach miasta. Program ciągle jeszcze jest w konstruowaniu, ale już wiadomo, że seniorzy będą mogli wziąć udział w dyskusjach o sytuacji starszych ludzi w społeczeństwie, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, artystycznych, samodoskonalących i naukowych. Jak twierdzą organizatorzy, każdy w te dni znajdzie coś, co go zainteresuje. Informacje na temat szczegółowego programu imprez można uzyskać pod numerem telefonu 693 209 163.

Patronat medialny nad cyklem imprez Słupskich Dni Seniora objęła nasza redakcja.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.