K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Literacka historia

0

W słupskiej bibliotece publicznej rozpoczął się festiwal Bałtyckich Klimatów Literackich. Do niedzieli będą trwały spotkania z najbardziej poczytnymi autorami publikacji historycznych.

Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała nie lada atrakcję dla miłośników i pasjonatów historii. W tym tygodniu w Słupsku i Ustce odbędzie się cykl spotkań z autorami książek o tematyce historycznej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa pod nazwą „Przesuwanie Polski” na temat zmiany granic po II wojnie światowej i migracji ludności. Jednak festiwal – podkreśla Piotr Michalak z MBP – nie ogranicza się jedynie do lat powojennych czy innego chronologicznego okresu w historii naszego kraju.

Zaprosiliśmy grupę znanych i bardzo dobrych pisarzy historycznych, którzy poruszają się w różnych stylistykach, od średniowiecza po współczesność. Tak więc miłośnicy wszystkich epok i literackich, i historycznych znajdą dla siebie coś interesującego – mówi organizator przedsięwzięcia.

Festiwal literacki urozmaicą terenowe gry miejskie i warsztaty interaktywne. Dla młodszych uczestników zabawy przygotowano noc ze średniowieczem oraz poszukiwanie skarbów. Natomiast starsi dzięki spotkaniu z byłym agentem Włodzimierzem Sokołowskim, znanym jako Vincent Severski, który pracował dla polskiej Agencji Wywiadu, będą mogli się dowiedzieć, jak naprawdę wygląda praca tajnego wywiadowcy.

Pierwsza edycja Festiwalu Klimatów Literackich zakończy się w niedzielę. Organizatorzy planują skupienie każdej odsłony imprezy wokół innego tematu.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.