K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Na podwójnym gazie

0

Trzech pijanych kierowców wpadło w ręce funkcjonariuszy słupskiej drogówki. To mieszkańcy gminy Główczyce i Kobylnica. Każdy z nich miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Policja zatrzymała 31-letniego kierowcę z gminy Kobylnica, który spowodował wypadek w centrum Słupska. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzny ma 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto ustalono, że zatrzymany od 2016 roku posiada dożywotni sądowy zakaz prowadzenia samochodów i poszukiwany jest przez Prokuraturę Rejonową w Słupsku. Mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia.

Na podwójnym gazie byli też kierowcy z gminy Główczyce. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od jednej z osób podróżujących w stronę miejscowości Witkowo, że jadący przed nią kierowca golfa prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Natychmiast w to miejsce wysłany został patrol drogowy. Jednocześnie funkcjonariusze odebrali kolejny sygnał, że ów mężczyzna zatrzymał się, ponieważ spowodował kolizję drogową.

Jadący przed naszym świadkiem 40-letni kierowca rzeczywiście spowodował kolizję, najeżdżając na poprzedzający go skuter, którym kierował 60-letni mężczyzna. W trakcie kontroli okazało się, że obydwaj panowie są nietrzeźwi, każdy miał około 2 promili alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyźni nie mają prawa jazdy, które zostało im odebrane z uwagi na wcześniej popełniane przez nich przestępstwa – jazdę w stanie nietrzeźwości – poinformował kom. Rober Czerwiński z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Nietypowa sytuacja spowodowała, że zarówno sprawcy, jak i poszkodowanemu w wypadku grozi teraz do trzech lat pozbawienia wolności.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.