K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przydworcowe inwestycje

0

Budowa węzła przesiadkowego przy dworcu PKP w Lęborku ma kosztować ponad 27 milionów złotych. We wtorek, 12 września, w sali rajców lęborskiego ratusza podpisano umowę na realizację transportowego projektu. W uroczystości wziął udział, między innymi, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Wczoraj, 12 września, uroczyście podpisano umowę dotyczącą budowy lęborskiego węzła przesiadkowego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych oraz marszałek województwa pomorskiego wraz ze swoim zastępcą Wiesławem Byczkowskim.

Marszałek Struk pogratulował władzom Lęborka dobrze przygotowanego i wysoko ocenionego projektu. Wyraził też nadzieję, że lęborski ratusz sprawnie upora się z kolejnymi zadaniami, które projekt zaakceptowany przez samorząd województwa ze sobą niesie. Chodzi przede wszystkim o postępowanie przetargowe, co dzisiaj nie jest proste. Często napotyka się na problemy z wykonawcami.

Na realizację transportowego przedsięwzięcia przeznaczono wraz z kosztami niekwalifikowanymi ponad 27 milionów złotych. Natomiast kwota dofinansowania wynosi przeszło 21 milionów złotych. W ramach wielomilionowej inwestycji zagospodarowany zostanie rozległy teren przydworcowy. Powstanie, m.in. długo wyczekiwany tunel pod torami łączący dworzec z ulicą Żeromskiego oraz prawie 200 miejsc parkingowych.

Niezwykle ważne jest zachęcanie mieszkańców, turystów do korzystania z takiego węzła komunikacyjnego – mówi Mieczysław Struk. – Żeby mogli dojechać do miasta powiatowego, przesiąść się z autobusu do pociągu albo zostawić bezpiecznie rower i podróżować dalej innym środkiem lokomocji. Nowoczesne rozwiązania, które dobrze funkcjonują dzisiaj w Europie, mogą być stosowane również w Polsce.

Inwestycja finansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego zrealizowana ma być do końca 2019 roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.