K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bohater z Ustki

0

Prezydent miasta nagrodził Dariusza Przybysza – mężczyznę, który uratował dziecko w usteckim kanale portowym. Sam bohater przyznaje, że pływa dość słabo.

Kilka dni temu uratował kilkumiesięczne dziecko od utonięcia w usteckim kanale portowym. Kiedy niemowlę wpadło do wody Dariusz Przybysz, nie zastanawiając się ani chwili, skoczył za nim do wody. Od tego momentu stał się idolem całego Słupska. Poświęcenie słupszczanina dostrzegł też prezydent, który mu podziękował i nagrodził za bohaterski czyn.

Jestem non stop wzruszony, właściwie nie potrafię przystosować się do tej sytuacji. To dla mnie ogromne przeżycie. Dziękuję za tyle ciepłych słów, które każdego dnia słyszę. To mnie onieśmiela, zresztą jestem nieśmiały. Natomiast cieszę się, że byłem na miejscu. Nie uważam się za bohatera, nawet specjalnie dobrze nie pływam, ale myślę, że każdy zrobiłby to samo, to tak naturalny, szybki odruch, że o nim się nie myśli – mówi Dariusz Przybysz.

Od prezydenta w nagrodę otrzymał roczny karnet na miejski basen oraz kilka upominków. To nie pierwszy raz, kiedy Dariusz Przybysz wykazał się altruizmem. Wcześniej pomagał już bezdomnym i interweniował podczas bójki.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.