K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Grały w ręczną

0

W hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce odbył się IV Ogólnopolski Bałtycki Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Ustki. Zwycięzcą turnieju, podobnie jak przed rokiem, została drużyna Gminnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Bellator Ryjewo.

Przez trzy dni hala sportowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce była areną rywalizacji dziesięciu drużyn szczypiornistek rocznika 2003 i młodsi. W tegorocznym turnieju grały zespoły z czterech województw zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego – MKS Truso Elbląg, AZS Politechnika Koszalin, UKS Drwęca Novar Lubicz, MKS Słupia Słupsk, BKS Bydgoszcz, LUKS Mileniu Świekatowo, GUKS Bellator Ryjewo, UKS Cisowa Gdynia, UKS Conrad Gdańsk oraz gospodarz Szczypiorniak Ustka.

W losowaniu zespoły podzielono na dwie grupy, a mecze eliminacyjne w grupach rozgrywano systemem każdy z każdym. Mecz otwarcia turnieju rozpoczął się od zwycięstwa Szczypiorniaka Ustka, który w grupie pierwszej pokonał Truso Elbląg 16:8. Drugim spotkaniem był mecz grupy drugiej, w którym GUKS Bellator Ryjewo wygrał z BKS-em Bydgoszcz 12:7. W najważniejszym meczu eliminacyjnym grupy pierwszej Szczypiorniak Ustka wygrał ze Słupią 14:10 i to on zajął pierwsze miejsce w grupie. W grupie drugiej na miejscu pierwszym znalazł się faworyt turnieju, Bellator Ryjewo, który pokonał Cisowę Gdynia 15:11.

W walce o medale w pierwszej parze półfinałowej Szczypiorniak Ustka pokonał 15:10 Świekatowo, w drugiej Słupia Słupsk uległa 9:15 drużynie Bellator Ryjewo. Tak, więc o pierwsze miejsce walczyły ustczanki z aktualnym mistrzem województwa pomorskiego Ryjewem, a o trzecie miejsce Słupia z zespołem, który był czarnym koniem turnieju, Świekatowem.

Karolina Rolbiecka, trener Słupi Słupsk podkreśla, że postępy czynione przez jej drużynę dostrzec można było już podczas majowego turnieju w Nowej Karczmie. Dziewczęta dobrze przepracowały okres przygotowawczy i powoli przychodzą wyniki. Zespół lepiej się rozumie nie tylko na boisku, ale i poza nim.

Dla szkoleniowców turniej był najlepszym sprawdzianem, jaką formę w okresie przygotowawczym wypracowały zespoły przed rozpoczynającymi się rozgrywkami ligowymi w swoich kategoriach.

Zdzisław Buczkowski, trener SSPR Szczypiorniak Ustka jest zadowolony i z wyników, i z gry. Tym bardziej, że drużyny prezentowały wyrównany poziom i o zwycięstwa trzeba było walczyć w każdym meczu. Zdaniem nie tylko trenera Szczypiorniaka, drużyny pomorskie dziewcząt prezentują naprawdę wysoki poziom.

W walce o pierwsze miejsce niespodzianki nie było – drużyna z Ryjewa pokonała drużynę gospodarzy, Szczypiorniaka Ustka 8:5. Natomiast w rywalizacji o trzecie miejsce Słupia Słupsk wygrała z zespołem LUKS „Milenium” Świekatowo 12:10. Królem strzelców turnieju z 27 bramkami została Kamila Kotowska, zawodniczka Szczypiorniaka Ustka. Za najlepszą bramkarkę trenerzy uznali Weronikę Morawską z zespołu Ryjewa. Wyróżniającą się zawodniczką w drużynie Ustki była Gabriela Świerczewska, natomiast w Słupi – Natalia Zaborowska.

Bez wsparcia wielu sponsorów klubowi Szczypiorniaka Ustka trudno byłoby zorganizować tak doskonały turniej po względem organizacyjnym i sportowym. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.