K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Miejsca przy Siódemce

0

U zbiegu ulic Staszica i Dygasińskiego postanowiono powiększyć wybudowany w połowie ubiegłego roku parking o kolejne miejsca. Po zmianie Gimnazjum nr 2 w Szkołę Podstawową nr 7 im. Bohaterów Westerplatte w Lęborku wzrosła liczba rodziców odwożących dzieci do szkoły.

Zwiększono liczbę miejsc postojowych wybudowanego w 2016 roku parkingu przy ówczesnym Gimnazjum nr 2 w Lęborku. Niedawno pojawiło się osiem dodatkowych miejsc postojowych u zbiegu ulic Staszica i Dygasińskiego. Podobnie, jak we wcześniej zrealizowanej inwestycji, podłoże utwardzono ażurowymi płytami.

Budowa nowych miejsc parkingowych ma ułatwiać lęborczanom m.in. korzystanie z pobliskiego kompleksu sportowego i cieszącego się dużą popularnością nowego placu zabaw „Pod papugami”, który oddano do użytku jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Z parkingu korzystają również rodzice odwożący dzieci do szkoły lub zajęć odbywających się w miejskiej hali sportowej. Ich liczba wzrosła ze względu na reformę szkolnictwa i klasy pierwsze uczęszczające do obecnej Szkoły Podstawową nr 7 im. Bohaterów Westerplatte. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.