K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Noga z gazu!

0

W minionych tygodniach na terenie powiatu lęborskiego doszło do wielu kolizji. Tylko w ostatnich trzech dniach miało miejsce aż dziewięć tego typu zdarzeń. Dwa z nich wyglądały bardzo niebezpiecznie. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i respektowanie przepisów prawa.

Podczas minionych dni, w powiecie lęborskim, doszło do kilku poważnych kolizji. W czwartek, 14 września, tylko na terenie Lęborka były cztery zdarzenia z udziałem pojazdów osobowych, których przyczyną było niezachowanie należytej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Jak już informowaliśmy, tego dnia groźnie wyglądające zdarzenie miało miejsce również na terenie gminy Wicko. Pojazd specjalnego przeznaczenia, przewożący mleko, uderzyły w drzewo. Do bardziej niebezpiecznych sytuacji można zaliczyć również kolizję z udziałem kierującego pojazdem osobowym marki Mercedes. Zjechał on z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Auto zostało bardzo zniszczone. Na szczęście kierującemu nic się nie stało.

W większości przypadków powodem ostatnich kolizji było niedostosowanie techniki jazdy do warunków panujących na drogach, ale również nieustąpienie pierwszeństwa oraz nieupewnienie się co do możliwości wykonania manewru. Sprawców kolizji policjanci ukarali mandatami karnymi oraz zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów, których stan techniczny nie pozwalał na dalszą jazdę.
Funkcjonariusze apelują o rozważną i ostrożną jazdę. Jesienią należy reagować na szybko zmieniające się warunki atmosferyczne. W najbliższym czasie zapowiadane są częste opady deszczu, co spowoduje, iż na drogach może być ślisko. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.