K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Olimpiada na sygnale

0

Po raz 24. najlepsze policyjne duety rywalizowały w turnieju prewencyjnych par patrolowych. To była okazja do sprawdzenia i szlifowania umiejętności na co dzień wykorzystywanych w pracy funkcjonariusza.

Najlepsi policjanci z kraju zjechali do Szkoły Policji w Słupsku, aby wziąć udział w finale XXIV Ogólnopolskich Zawodów Prewencyjnych Par Patrolowych. W tym roku dla uczestników imprezy przygotowano bardzo zróżnicowane konkurencje. Funkcjonariusze musieli wykazać się nie tylko sprawnością i celnym okiem, ale i umiejętnościami z zakresu ratownictwa medycznego czy przeprowadzania interwencji. Do rywalizacji o tytuł najlepszego patrolu stanęły czteroosobowe drużyny ze wszystkich województw.

Policjanci prewencji stanowią największą grupę mundurowych w polskiej policji. W Słupsku patrole uczestniczą w szerokim spektrum konkurencji. Najbardziej widowiskowo wyglądał policyjny bieg pościgowy. Najpierw funkcjonariusze w poruszającym się radiowozie musieli trafić w balony, przymocowane do jadącego równolegle pojazdu. Następnie po kilkusetmetrowym biegu, na zawodników czekał transport manekinów z miejsca wypadku, a potem znów strzelanie do tarczy. Chybienie wiązało się z pokonaniem dodatkowych rund karnych, a to właśnie osiągniecie dobrego czasu było najważniejsze w tej konkurencji.

W tym roku najlepszą parą patrolową okazali się sierżanci Piotr Sochacki i Łukasz Kloc z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Natomiast w rywalizacji drużynowej laur zwycięstwa przypadł Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.