K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Europejski Tydzień Mobilności

0

Słodkim poczęstunkiem w autobusach MZK zainaugurowano w Słupsku w minioną sobotę, 16 września, Europejski Tydzień Mobilności. Codziennie, do piątku, odbywać się mają w mieście imprezy związane z ruchem drogowym.

Pasażerowie linii MZK nr 15 i 16 byli mile zaskoczeni tym, że po wejściu do autobusu hostessy częstowały ich „krówkami”. Tak zainaugurowano w mieście Europejski Tydzień Mobilności. Jak informują organizatorzy, czyli Urząd Miejski w Słupsku, akcja jest „okazją do promowania świadomych wyborów środka lokomocji. Szeroko rozpropagowany Tydzień, promujący zrównoważony transport i ekologiczne sposoby poruszania się po mieście, jest powodem do pozostawienia swojego środka transportu i korzystania z alternatywnych środków lokomocji”. W niedzielę na pętlach MZK pojawili się aktorzy Nowego Teatru duety: Monika Janik i Wojtek Marcinkowski oraz Hanna Piotrowska i Ireneusz Kaskiewicz, którzy umilali pasażerom czas pogawędkami i śpiewaniem piosenek.

Przy okazji podróżowania autobusami Ireneusz Kaskiewicz zaapelował do organizatorów i koordynatorów komunikacji miejskiej:

Mam ogromną prośbę, znaną i władzom ratusza, i władzom MZK: przy ulicy Jana Pawła II znajduje się budynek filharmonii i Nowego Teatru i uważam, że w zapowiedziach autobusowych musi być to powiedziane. Dlaczego? Ci, którzy znają wpływ na podświadomość ludzką, będą wiedzieli, o co chodzi.

Chodzi dokładnie o to, że przy wielu przystankach głos lektora z głośników informuje – na przykład – „Urząd Skarbowy” albo „Trzeciego Maja, Młodzieżowe Centrum Kultury”. Natomiast przy filharmonii i teatrze pojawia się tylko informacja: „Ulica Jana Pawła II”. Zdaniem aktora powinno dodać się do niej: „Filharmonia i Nowy Teatr”. Tyle na marginesie akcji „MZK z kulturą”.

W ciągu bieżącego tygodnia ma odbywać się jeszcze szereg imprez związanych z ruchem drogowym w mieście. Z ich harmonogramu wynika jednak, że adresowane są głównie do osób niepracujących i nieuczących się, bo kto inny może brać udział w akcjach organizowanych w dni powszednie w okolicach południa? Gorzej, bo wspólna rowerowa przejażdżka z prezydentem miasta nie ma oznaczonej godziny startu, podobnie jak mobilna gra miejska, wyznaczona na piątek, 22 września.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.