K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sprzątanie łowiska

0

Po zakończeniu sezonu letniego wędkarze z koła PZW przy Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku zorganizowali sprzątanie brzegów jeziora Lubowidzkiego. W rezultacie śmieciami wypełniono aż trzydzieści 120-litrowych worków.

Jedno z piękniejszych miejsc w powiecie lęborskim, będących domem dzikich gatunków zwierząt, to miejscowość Lubowidz. W pobliżu znajduje się urokliwe jezioro. To również miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców i turystów. Niestety, nie wszyscy korzystający z przyrodniczych walorów dbają o zachowanie czystości.

Od kilkunastu lat dwa razy w roku – wiosną i jesienią – wędkarze z koła PZW przy Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku organizują sprzątanie brzegów jeziora Lubowidzkiego. W minioną sobotę, 16 września, do akcji włączyło się 18 wędkarzy. Po przeprowadzeniu zapisów prezes koła Mieczysław Szmidtka wraz ze swoim zastępcą, Henrykiem Łukianem podzielili uczestników na grupy. Wędkarzy wyposażono w worki na śmieci, które dość szybko zostały zapełnione.

Sprzątanie terenu wokół jeziora trwało około dwóch i pół godziny. Obszar zanieczyszczony był w większości przez pozostawione opakowania po produktach spożywczych oraz plastikowe i szklane butelki.

Podczas jesiennej zbiórki śmieci wędkarze zebrali aż trzydzieści 120-litrowych worków odpadów. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.