K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Tytoń za 200 tysięcy

0

W dwóch lęborskich garażach funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli znaczące ilości krajanki tytoniowej oraz liści tytoniu. Zatrzymano również dwóch mężczyzn, mieszkańców okolic Słupska.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczyli blisko 170 kilogramów krajanki tytoniowej i 145 kilogramów liści tytoniu. Działania przeprowadzono na terenie Lęborka, w garażach.

W chwili wejścia funkcjonariuszy do pomieszczeń garażowych 20-latek zajmował się ważeniem i pakowaniem krajanki do woreczków. Natomiast 22-letni mężczyzna, do którego należał towar, znajdował się w drugim garażu. Obu mężczyzn, mieszkańców okolic Słupska, na czas przeprowadzenia czynności procesowych zatrzymano.

Oprócz krajanki i liści funkcjonariusze znaleźli 3.700 woreczków do pakowania tytoniu, wagę elektroniczną i nagrzewnicę. Całość została zabezpieczona w placówce Straży Granicznej w Ustce. Gdyby tytoń został sprzedany skarb państwa straciłby prawie 200 tysięcy złotych z tytułu uszczupleń podatkowych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.