K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

List od królowej

0

Zaczęło się od nieśmiałego pomysłu, potem przyszedł czas na jego realizację – mówi Karol Kotusiewicz, specjalista ds. wizerunku Gminy Kobylnica. – Po trzech miesiącach dzieci ze szkoły w Kwakowie nieoczekiwanie otrzymały list od królowej brytyjskiej. Elżbieta II podziękowała uczniom za ich życzenia z okazji 65. rocznicy objęcia przez nią tronu w Wielkiej Brytanii.

Na początku kwietnia br. uczniowie z Kwakowa razem z nauczycielką języków obcych Katarzyną Wieczorek wysłali list do królowej Wielkiej Brytanii z okazji jubileuszu wstąpienia Elżbiety II na brytyjski tron królewski. Dzieci podzieliły się w nim również informacjami na temat swojej szkoły, sukcesami sportowymi i tegorocznym udziale UKS „Olimpijczyk” w międzynarodowym turnieju piłki nożnej w Hiszpanii. Królowa mogła także poznać ich talent plastyczny, ponieważ razem z listem otrzymała wspólne zdjęcie uczniów oraz ich najlepsze prace artystyczne z portretem Elżbiety II.
Ku wielkiej radości autorów pisma nieoczekiwanie w czasie wakacji nadeszła odpowiedź z pałacu Buckingham. Uczniowie z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie roku szkolnego, aby dowiedzieć się, co odpisała im królowa.

Jak informuje Karol Kotusiewicz, na list odpisała jedna z dam nadwornych Elżbiety II – lady in waiting – ponieważ w natłoku codziennych obowiązków sama królowa nie jest w stanie osobiście prowadzić każdej korespondencji. Dzieci mogły przeczytać, że Jej Wysokość jest bardzo wdzięczna za list i wspaniałe prace artystyczne. Królowa była także poruszona tym, że uczniowie włożyli tak dużo dbałości w wykreowanie jej artystycznego wizerunku i przekazała, że bardzo zainteresowały ją fakty dotyczące szkoły w Kwakowie i jej uczniów.
– Dzieci są bardzo dumne, że królowa postanowiła im odpisać. Dotąd z ciekawością uczyły się na lekcjach języka angielskiego o kulturze Wielkiej Brytanii i rodzinie królewskiej. Nic jednak nie jest w stanie zastąpić nauki w praktyce, a dzięki innowacjom pedagogicznym wprowadzanym w ramach lekcji języka angielskiego, których przykładem jest właśnie korespondencja z brytyjskim dworem królewskim, mogą w jeszcze większym stopniu zaangażować się w naukę – informuje Karol Kotusiewicz z Urzędu Gminy w Kobylnicy.

Dzieci myślą już o kolejnym liście, który wyślą do królowej brytyjskiej.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.