K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mobilna konferencja

0

W inkubatorze technologicznym odbyło się Forum Smart City, dotyczące nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych. Omawiano między innymi ideę biletu metropolitalnego.

Nowoczesne rozwiązania w transporcie miejskim były tematem spotkania samorządowców i przedsiębiorców w inkubatorze technologicznym. Na Forum Smart City, organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, rozmawiano m.in. o planowej budowie węzła transportowego i wymianie oświetlenia. Nowe rozwiązania infrastrukturalne mają przyczynić się do poprawy komfortu życia w naszym mieście. Pojawią się też nowoczesne systemy w zakresie zarządzania informacją pasażerską – kolejową i miejską – oraz wspólny nośnik biletu elektronicznego.

Przykładem technologii smart city jest również bilet metropolitalny wdrażany w województwie pomorskim. Podróżny wybierający się poza miasto zamiast kilku karnetów będzie mógł kupić jeden, za to na wszystkie środki komunikacji. W Słupsku program biletu metropolitalnego zostanie przetestowany pilotażowo.

Przyjechali do nas przedstawiciele marszałka województwa, którzy zajmują się wdrożeniem tego biletu. Prowadzimy już dialog techniczny, tak aby nasze systemy – np. system karty miejskiej, który zamierzamy wprowadzić w przyszłym roku – był kompatybilny z systemem wojewódzkim – mówi Bolesław Hilarecki, pełnomocnik prezydenta ds. smart city.

Konferencja w ramach Forum Smart City dotyczyła też małej infrastruktury transportowej, czyli nowoczesnych przystanków i tablic informacyjnych. Innowacyjne rozwiązania mają służyć nie tylko mieszkańcom, ale i zadbać o czyste środowisko.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.