K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sanepid wystawia grzyby

0

W środę, 20 września br., kończy się wystawa grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, przygotowana przez słupski sanepid w jego siedzibie przy ulicy Piotra Skargi. Sezon grzybowy w pełni, warto więc zobaczyć, jakie grzyby można zbierać, a których należy się wystrzegać.

Wystawę grzybów zorganizowaną w słupskim sanepidzie można oglądać jeszcze w środę, od godziny 8 do 14. Poprzez taką prezentację jej autorzy starają się zapobiegać zatruciom pokarmowym grzybami, kształtować odpowiednie zachowania w lesie i utrwalać zasady bezpiecznego grzybobrania.

Wystawę tworzą grzyby naturalne. Co roku dwie nasze ekipy jadą w lasy w okolice Słupska, przywożą zbiory, a następnie nasi specjaliści tworzą ekspozycję grzybów, klasyfikują je, oznaczają, a kiedy zjawiają się grupy zorganizowane lub indywidualni grzybiarze, udzielają porad, instruują, jak postępować, poruszać się w lesie – mówi Włodzimierz Sławny, dyrektor sanepidu w Słupsku.

Słupska stacja sanitarno-epidemiologiczna organizuje wystawy od 18 lat i co roku cieszą się one dużym powodzeniem. Niestety z przyczyn naturalnych trwają krótko, bo tylko dwa dni – tyle czasu grzyby zachowują swój normalny wygląd. Kolejna wystawa za rok.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.