K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ulewa ma swojego bohatera

0

Prezydent Słupska podziękował policjantom za wzorową postawę, którą wykazali się podczas sierpniowej ulewy. Funkcjonariusze nie przestraszyli się ulewnego deszczu i mimo wody sięgającej powyżej kostek dzielnie kierowali ruchem na ulicach miasta.

Ulewa, która przeszła nad Słupskiem 22 sierpnia, mocno dała się we znaki mieszkańcom. Potoki wody skutecznie zablokowały ruch na głównych arteriach komunikacyjnych. Paraliżu udało się uniknąć tylko dzięki akcji ratowniczej służb. Jej bohaterami zostali policjanci, którzy kierowali ruchem mimo wysokiej wody. Postawę funkcjonariuszy docenił prezydent Robert Biedroń podczas spotkania z bohaterami tamtych wydarzeń:

Symbolem tego bohaterstwa jest pan aspirant Marcin Trzaskuś. Państwo widzieliście w mediach jego zdjęcie jako tego, który pomimo trudnej sytuacji pogodowej zachował spokój i uśmiech na twarzy. Razem ze swoimi koleżankami i kolegami doprowadzili do ustabilizowania sytuacji.

Marcin Trzaskuś od prezydenta otrzymał nagrodę II stopnia oraz upominek w postaci wodoodpornych kaloszy. Sam wyróżniony nie uważa siebie za bohatera.

To miłe, że spotyka mnie taka sytuacja – przyznaje słupski policjant – bo nie zdarza się to na co dzień, ale robiłem wtedy to, co do mnie należało, a że robiłem to z uśmiechem na twarzy, wyszło jak wyszło.

Wcześniej funkcjonariusz KMP otrzymał pochwały od przełożonych. Andrzej Szaniawski, komendant miejski policji w Słupsku, nie krył zadowolenia z faktu, że ktoś poza funkcjonariuszami dostrzega ciężką pracę, jaką na co dzień jego podwładni wykonują bez względu na okoliczności, także pogodowe, ich wysiłek i przyjazny stosunek do otoczenia.

Marcin Trzaskuś podczas ulewy kierował ruchem na skrzyżowaniu ulic Szczecińskiej i Sobieskiego, gdzie pomagał kierowcom omijać zalany wiadukt. Służbę w drogówce funkcjonariusz pełni od 2004 roku.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.