K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bliżej Dni Seniora

0

Jak już informowaliśmy, w dniach od 28 do 30 września odbywać się mają Słupskie Dni Seniora. Program jest niezwykle bogaty, zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej.

Pierwszy dzień zdominuje konferencja na temat sytuacji seniorów we współczesnej Polsce. Odbędzie się ona w auli Akademii Pomorskiej przy ul. Bohaterów Westerplatte 64, a jej hasło wiodące brzmi: „Mosty czy mury”. Prelegenci, osoby na co dzień zajmujący się problemami osób starszych, omówią trudności, z jakimi najczęściej spotykają się seniorzy. Ma być również prezentowany film pt. „Założę czerwone spodnie”, zrealizowany przez Stowarzyszenie Waga, dotyczący właśnie tej tematyki. Przez wszystkie dni imprezy przewidziano wiele imprez towarzyszących, integracyjnych, poznawczych i twórczych, zorganizowanych przy współudziale około 40 podmiotów. Spektakle, występy artystyczne, pokazy filmowe czy konsultacje indywidualne ze specjalistami – to tegoroczna oferta dla seniorów.

Z mojej strony taka prośba do wnuków i wnuczek: aby pokazać swoim dziadkom i babciom wszystko, co mamy do zaoferowania w ciągu tych trzech dni – mówi Kamila Rudnik, koordynatorka Słupskich Dni Seniora.

Impreza dla seniorów organizowana jest w Słupsku po raz pierwszy. Jej celem jest zapobieganie wykluczeniom społecznym osób starszych ze względu na ich wiek czy fizyczne niedomaganie, przy czym seniorzy nie mają tu być tylko odbiorcami przygotowanych zdarzeń, ale też twórcami niektórych z nich. Organizatorzy apelują również o to, by ci, którzy wybierają się na imprezy, zaprosili na nie swoją starszą znajomą lub znajomego, którzy nie mają z kim pójść. Przypomnijmy – wszelkie informacje na temat Słupskich Dni Seniora dostępne są na stronie internetowej: slupskiedniseniora.weebly.com.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.