K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dziurawy dach akwaparku

0

Fatalny stan dachu budowanego od lat akwaparku budzi niepokój radnego Bogusława Dobkowskiego. W interpelacji skierowanej do prezydenta miasta apeluje on o podjęcie szybkich i zdecydowanych działań w celu dokonania niezbędnych napraw i zabezpieczeń.

W piśmie radnego czytamy, iż stan dachu jest bardzo zły, występują już przecieki, co może być przyczyną znacznie poważniejszych uszkodzeń obiektu. Według radnego Bogusława Dobkowskiego, który zwiedzał budowlę w miniony wtorek i przy okazji wszedł na jej dach, w rynnie otokowej stoi woda, blachy w jej sąsiedztwie powyginał wiatr, gdyż były źle umocowane, a dodatkowo w niewłaściwych miejscach. Na połączeniu obu kopuł pojawiła się duża dziura. Zdaniem radnego już teraz należy dokonać niezbędnych napraw i zabezpieczeń, by uniknąć większych i kosztowniejszych szkód. Proponuje przy tym, by przez zimę wyłonić wykonawcę robót dekarskich, do których będzie można przystąpić wczesną wiosną, kiedy tylko pozwoli na to pogoda.

Temat interpelacji Bogusława Dobkowskiego to zaledwie sygnalizacja problemu. Komisje rady miejskiej jeszcze się tym nie zajmowały, ale – jak wynika z obserwacji radnego, który z wykształcenia jest inżynierem – sprawa jest pilna i wymaga rychłego rozpatrzenia.

Przypomnijmy, że jakiś czas temu rada miejska przeznaczyła już w budżecie 2 i pół miliona złotych na niezbędne naprawy dachu, ale pieniądze te nie zostały na ten cel wykorzystane. Nie ogłoszono nawet przetargu.

Do sprawy powrócimy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.