K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Edward na drogach

0

Dzisiaj, 21 września, we wszystkich europejskich krajach rozpoczęła się druga edycja 24-godzinnej akcji pod nazwą „Edward”. Działania kontrolne prowadzone są również przez funkcjonariuszy pomorskiej drogówki oraz inspektorów transportu drogowego na terenie całego województwa pomorskiego.

Działania odbywają się cyklicznie tego samego dnia miesiąca i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego oraz podmioty działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku wyjaśnia, że kryptonim „Edward” oznacza ni mniej, ni więcej jak Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych. W tę 24-godzinną akcję włączają się czynnie policjanci z Lęborka.

Wyznaczono liczne punkty kontrolne zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych oraz autobusów. Kierujący mogli spodziewać się wzmożonych kontroli ukierunkowanych na zachowania przyczyniające się do tragicznych skutków wypadków drogowych, a szczególnie nadmierną prędkość, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz nieprawidłowe wyprzedzanie. Magdalena Zielke zwraca uwagę na to, że codziennie na polskich drogach ginie wiele osób. Lębork jest miejscem ze skrzyżowaniem dróg krajowej, wojewódzkich i powiatowych. Ruch jest duży, dlatego tak ważne jest uświadamianie, przypominanie zasad bezpieczeństwa.

Akcja prowadzona w wielu krajach promuje „wizję zero”, czyli dążenie do zmniejszenia liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w Europie do zera. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.