K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Metamorfoza z biblioteką

0

Na poddanie się między innymi nowym nawykom żywieniowym oraz zmianie garderoby zdecydowała się jedna z lęborczanek biorąca udział w metamorfozie własnego wyglądu. Była to pierwsza tego rodzaju akcja przeprowadzona z inicjatywy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku.

Pomysł przeprowadzenia metamorfozy wyglądu u jednej z mieszkanek Lęborka pojawił się podczas drugiej edycji, organizowanych przez lęborską bibliotekę, warsztatów „Piękna”. Wyłoniono kandydatkę, którą została Dorota Jelińska. Wczoraj, 20 września, nastąpił finał działań, w które włączył się zespół fachowców – stylistka, dietetyczka, trenerka personalna, fryzjerka, kosmetyczka oraz fotograf.

Inicjatywa zrodziła się z chęci zainspirowania kobiet do zrobienia czegoś dla siebie. Projekt obejmuje kilka etapów. Zadaniem stylistki Aleksandry Werenczuk-Hinc było przejrzenie i uporządkowanie garderoby modelki i wybranie takich zestawów, które sprawdziłyby się nie tylko podczas sesji zdjęciowej, ale i na co dzień, w różnych okolicznościach.

Okazało się, że wcale nie trzeba było iść na zakupy, aby nadać nutę nowości rzeczom, które mamy. Wystarczyło nieco je przerobić, wykrzesać trochę kreatywności, aby ubiory nabrały nowego znaczenia – mówi lęborska stylistka.

Z myślą o uczestniczącej w metamorfozie ułożono trzymiesięczny indywidualny program żywieniowy. Przy współpracy z dietetyczką Darią Oparą pani Dorota zgubiła kilka zbędnych kilogramów, a przede wszystkim nowa dieta pozwoliła jej na zmianę nawyków odżywiania. Dwa – trzy razy w tygodniu odbywały się też indywidualne treningi, podczas których nasza modelka mogła wzmocnić swoją kondycję fizyczną. Przemianę zakończono sesją zdjęciową uczestniczki. – Mam nadzieję, że będzie to dla niej coś fajnego, pamiątką metamorfozy – mówi Hanna Arendt-Szczubiała, fotograf.

Dorota Jelińska przyznaje, że metamorfoza zmieniła jej życie. Teraz potrafi dostosować swoje stylizacje do typu sylwetki, potrafi też je samodzielnie i z dobrym skutkiem estetycznym zaaranżować. Inaczej także podchodzi kwestii żywieniowych, co przekuło się z korzyścią dla zdrowia i figury.

Wdrożenie eksperymentalnego projektu w życie nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie specjalistek, które społecznie zaangażowały się w powierzone im zadania.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.