K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zatrzymano dilerów

0

Lęborscy policjanci zatrzymali dilerów narkotyków. W jednym z mieszkań na terenie powiatu lęborskiego ujawniono znaczące ilości marihuany oraz amfetaminy. Zabezpieczono również wagi elektroniczne oraz telefony komórkowe, mogące służyć przestępczemu procederowi.

Wczoraj, 20 września, policjanci z wydziału kryminalnego z Lęborka, w trakcie pełnionej służby uzyskali informację, iż w jednym z mieszkań na terenie powiatu lęborskiego mogą być przechowywane środki odurzające. Asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku informuje, że podejrzenia potwierdziły się. W mieszkaniu było dwóch mieszkańców powiatu lęborskiego. Znaleziono tam też dużą ilość narkotyków.

Po sprawdzeniu przez policjantów zabezpieczonych substancji testerem narkotykowym, okazało się, że są to marihuana i amfetamina. Ponadto znaleziono kilka telefonów, woreczki strunowe, młynki oraz wagi, jak też pieniądze o łącznej wartości prawie trzech tysięcy złotych. Mężczyźni zostali zatrzymani i dzisiaj usłyszeli zarzuty. Grozi im do trzech, bądź do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Cały materiał dowodowy jest bardzo dobrze przygotowany – zapewnia Magdalena Zielke. – Narkotyki w postaci marihuany to ponad 200 gramów, a jeśli chodzi o amfetaminę, to ponad 170 gramów. To daje ponad 540 tzw. działek, które dzięki działaniom policji nie trafiły do sprzedaży.

Z zebranych przez funkcjonariuszy materiałów dowodowych wynika, że mężczyźni od pewnego czasu zajmowali się sprzedażą narkotyków. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.