K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kolizja na rondzie

0

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w piątkowy ranek na rondzie u zbiegu ulicy Kopernika i alei Sienkiewicza. Nikomu nic się nie stało, ale oba uczestniczące w niej samochody odwieziono lawetami.

Do zdarzenia doszło w czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych, przy niewielkim zamgleniu i uporczywie siąpiącym drobnym deszczu. Sprawczyni kolizji jest obywatelką amerykańską i być może odmienność obyczajów drogowych była przyczyną wypadku. Dodajmy, że jechała samochodem wynajętym z wypożyczalni.

To bardzo ruchliwe skrzyżowanie, zwłaszcza we wczesnych godzinach porannych. Policjanci, którzy natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, ustalili wszystkie okoliczności kolizji – poinformował kom. Robert Czerwiński, rzecznik KMP w Słupsku. – Jak się okazało, kierująca samochodem marki Nissan 52-letnia Amerykanka, jadąc od strony ulicy Grodzkiej, wymusiła pierwszeństwo na prawidłowo jadącej peugeotem słupszczance, która skręcała w Sienkiewicza. Doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Obie panie zostały przetransportowane do szpitala.

Uczestniczki kolizji nie doznały większych urazów, a na badania przewieziono je profilaktycznie, aby sprawdzić, czy nie mają obrażeń ukrytych. Sprawczyni zdarzenia otrzymała mandat karny. Samochód z wypożyczalni objęty był ubezpieczeniem autocasco.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.