K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Stadion z certyfikatem

0

Wkrótce rozpocznie się adaptacja boisk przy Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku na stadion lekkoatletyczny. Będzie to pierwszy w powiecie lęborskim obiekt sportowy posiadający certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Budowa stadionu lekkoatletycznego przy lęborskim Mechaniku kosztować będzie blisko trzy miliony 400 tysięcy złotych. Na realizację inwestycji uzyskano dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości miliona złotych.

Łukasz Łudziński, kierownik referatu realizacji inwestycji w pow. lęborskim wyjaśnia, że certyfikat pozwoli rozgrywać na tym stadionie zawody rangi okręgowej (wojewódzkiej) i lekkoatletyczne mityngi. Obiekt jest na miarę potrzeb, dlatego zrezygnowano z budowy rzutni oszczepem, młotem i dyskiem.

W planach budowy włącznie z bieżnią lekkoatletyczną znajdują się dwa boiska wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej, boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą, skocznie do skoku w dal i wzwyż, rzutnia do pchnięcia kulą oraz siłownia pod chmurką. Łukasz Łudziński podkreśla, że obiekt nie będzie służył jedynie sportowcom, ale również mieszkańcom powiatu. W miniony piątek nastąpiło oficjalne przekazanie placu budowy. Wkrótce powinny zacząć się prace modernizacyjne. Zakończenie ich planowane jest na wiosnę przyszłego roku. Wynika to z umowy z ministerstwem sportu, które wymusiło na inwestorze rozłożenie budowy na dwa lata budżetowe.

Będzie to obiekt ogólnodostępny. Zostaną na nim zainstalowane również nowoczesne oświetlenie oraz systemy internetu bezprzewodowego i nagłośnienia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.