K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Koniec głosowania

0

Zakończono zbieranie głosów na realizację projektów zgłoszonych do Słupskiego Budżetu Obywatelskiego. Drogą elektroniczną mieszkańcy zagłosowali ponad 7.300 razy na 63 zadania.

Do 25 września mieszkańcy Słupska mieli czas, aby oddać głos na wybrany projekt zgłoszony do budżetu partycypacyjnego. Na razie znany jest wynik głosowania przeprowadzonego za pośrednictwem internetu. Zwycięskie zadania poznamy po przeliczaniu kart w urnach i zsumowaniu wszystkich zgłoszeń.

W typowaniu drogą elektroniczną udział wzięło 7.379 mieszkańców, o 300 więcej niż w roku ubiegłym. Do ratusza trafiają teraz kartony z głosami papierowymi, które zostaną następnie zweryfikowane i zliczone w najbliższych trzech – czterech tygodniach.

Rok temu oddano 7 tysięcy elektronicznych i 12 tysięcy papierowych głosów. Na Słupski Budżet Partycypacyjny 2018 przeznaczono 2 miliony złotych. Kwota ta zostanie podzielona pomiędzy jedno zadanie infrastrukturalne miejskie, cztery projekty lokalne i osiem miękkich zadań społecznych. W szóstej edycji budżetu mieszkańcy mogli oddawać głosy między innymi na sekundniki świetlne przy skrzyżowaniach i budowę lekkoatletycznej bieżni.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.