K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pseudopolicjant w akcji

0

W Lęborku próbowano wyłudzić pieniądze w kolejny kontrowersyjny sposób. Z mieszkańcami miasta oszuści mięli kontaktować się telefonicznie. Osoba podszywająca się pod policjanta miała prosić lęborczan o pomoc materialną niezbędną do zatrzymania pseudokuriera.

Sposobów, którymi posługują się oszuści próbujący wyłudzić pieniądze jest niestety coraz więcej. Wczoraj, 25 września, w Lęborku miało dojść do kontaktów naciągaczy z dwiema wytypowanymi przez siebie ofiarami.

Na numer stacjonarnego telefonu dzwonił mężczyzna. Przedstawiał się jako kurier, który ma do przekazania paczkę, po czym się rozłączył. Po chwili zadzwonił kolejny mężczyzna podający się za policjanta o nazwisku Mazur. Informował, że prowadzi działania w celu zatrzymania oszusta-kuriera, po czym zwrócił się o pomoc finansową. Próbował wciągnąć rozmówcę do udziału w pseudopolicyjnej akcji mającej na celu zatrzymanie na gorącym uczynku doręczyciela przesyłek. W związku z tym nakłaniał do wypłaty dużej kwoty pieniędzy, po którą miał zgłosić się rzekomy kurier. Na szczęście oszustom nie udało nikogo okraść.

Funkcjonariusze lęborskiej policji apelują o zachowanie czujności, nieprzekazywanie pieniędzy oraz zgłaszanie tego rodzaju zdarzeń bezpośrednio na numer 997. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.