K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Start rywalizacji projektów

0

Wkrótce rozpocznie się głosowanie nad listami projektów złożonych w ramach „Budżetu Obywatelskiego w Lęborku” na 2018 rok. Głosowanie przeprowadzone zostanie zarówno w papierowej formie, jak i elektronicznej.

Do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego – edycja 2018 – dopuszczono w sumie dwadzieścia cztery projekty. Podzielone są one na trzy kategorie, czyli zadania nieinwestycyjne oraz inwestycyjne małe i duże. Głosowanie będzie trwało dwa tygodnie, od 1 do 14 października.

Alicja Zajączkowska, doradca burmistrza miasta Lęborka informuje, że głosowanie odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 8 w Lęborku, ul. Mireckiego 10 (lokal przystosowany do głosowania dla osób niepełnosprawnych), w dniach od 1 do 4 października, w godz. 10 – 18, w Szkole Podstawowej Nr 5 w Lęborku, ul. Kościuszki 14, w dniach od 5 do 8 października, w godz. 10 – 18, oraz w Urzędzie Miejskim w Lęborku (dawna Resursa), ul. Armii Krajowej 14, w dniach od 9 do 14, w godz. 10 – 18.

Przeprowadzone zostanie również głosowanie elektroniczne za pomocą interaktywnego formularza.

Na stronie www.obywatelskilebork.pl jest aplikacja, która umożliwia oddanie głosu bez wychodzenia z domu – mówi Alicja Zajączkowska. – Widzimy, że kampania autorów poszczególnych projektów już ruszyła. Pojawiają się ciekawe ulotki, informacje o projektach. Mam nadzieję, że i w tym roku dużo mieszkańców Lęborka zainteresuje się i będzie głosowało na dobre projekty.

Uprawnionymi do wzięcia udziału w głosowaniu są mieszkańcy miasta, którzy ukończyli 16 lat nie później niż na siedem dni przed pierwszym dniem głosowania. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.