K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mury i mosty na inaugurację

0

Inauguracja I Słupskich Dni Seniora nastąpi w czwartek, 28 września, w auli Akademii Pomorskiej przy ulicy Bohaterów Westerplatte. Rozpocznie je debata pod hasłem „Mury czy mosty”, a całe obchody z licznymi imprezami towarzyszącymi mają potrwać trzy dni.

Przygotowania do wszystkich planowanych zdarzeń trwają od początku sierpnia. Zaangażowało się w nie wielu seniorów. Ale nie tylko. Koordynatorką całego projektu jest Kamila Rudnik ze Stowarzyszenia Horyzont, o której trudno powiedzieć, że jest starszą panią. Tymczasem seniorzy przygotowali się bardzo solidnie. Próby do niektórych zdarzeń odbywały się jeszcze w dzień poprzedzający inaugurację całej imprezy.

Jako seniorzy chcemy pokazać, jak przez wieki, lata zmieniała się moda, jak ubierano się kiedyś, a jak teraz, jak zmieniała się sylwetka pań i panów, ich wygląd. Przede wszystkim chodzi jednak o to, aby seniorzy dobrze się bawili – mówi Anna Białek, reżyser pokazu mody, członkini Słupskiej Rady Seniorów.

I tak się działo nawet podczas próby. Sam pokaz odbędzie się 29 września o godzinie 11.30 w auli Wydziału Humanistycznego Akademii Pomorskiej przy ulicy Arciszewskiego. Do tej prezentacji przyłożyło przysłowiową rękę wiele instytucji i firm przyjaznych seniorom, jak choćby wszystkie słupskie teatry oraz instytucje kulturalne, firmy handlowe i usługowe. Imprez towarzyszących Słupskim Dniom Seniora zaplanowano ogółem około czterdziestu.

Ich wykaz i planowane terminy można znaleźć na stronie internetowej http://slupskiedniseniora.weebly.com.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.