K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Orbis zbuduje hotel

0

Radni wyrazili zgodę na budowę nowego hotelu w Słupsku. Obiekt powstanie przy ulicy Kołobrzeskiej, naprzeciwko Centrum Handlowego Jantar.

Dość skromna słupska baza noclegowa już niedługo powiększy się o nowoczesny hotel. Orbis, wiodący operator sieci hotelarskiej, zamierza postawić przy ulicy Kołobrzeskiej jeden ze swoich obiektów. Przedsiębiorstwo na razie przedstawiło jedynie wstępny projekt budynku. Początkowa koncepcja zakłada budowę sześciokondygnacyjnej nieruchomości.

Inwestor zgłosił się do urzędu miasta z wnioskiem o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulicy Kołobrzeskiej. Chodzi dokładnie o dwie działki, których jest właścicielem. Główną przesłanką działania przedsiębiorcy była możliwość realizacji w tym miejscu inwestycji budowlanej – hotelu.

Konkretnie inwestor wniósł o zmianę możliwej wysokości zabudowy na jego terenie oraz o inne rozwiązania dotyczące miejsc parkingowych – informuje Beata Samborska z Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Ekspresowe przystąpienie do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego na wniosek przedsiębiorcy wzbudziło sprzeciw części rajców. Argumentowali, że w ten sposób miasto daje sygnał, iż stosuje odmienne kryteria w traktowaniu przedsiębiorców. Nie każdy może liczyć na tak szybkie i przychylne rozpatrzenie swojej prośby przez urząd. Pozostali odpowiadali, że nie można zwlekać z decyzją, ponieważ Orbis ucieknie z inwestycją za miedzę, do ościennych gmin.

Wszyscy powinni być traktowani jednakowo – mówi radny z klubu PO Paweł Szewczyk. – Jeżeli podjęliśmy decyzję, że w ciągu dwóch tygodni przystępujemy do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zgodnie z sugestiami i wolą inwestora, to także w innym przypadku, nawet kiedy mniejszy podmiot o to wystąpi, powinniśmy równie szybko reagować.

Przykładem może być spór miasta i spółki Matbet, której w podobnej sprawie odmawiano od lat zmian w zagospodarowaniu przestrzennym. Radni ostatecznie przychylili się do wniosku firmy hotelarskiej i zgodzili na wprowadzenie modyfikacji.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.