K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ptactwo w obiektywie

0

Lęborskie ptaki” to tytuł najnowszej wystawy zdjęć Mirosława Szustera. Organizatorami wydarzenia są Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” oraz Lęborski Klub Fotograficzny. Ekspozycje autorskich fotogramów można oglądać nieodpłatnie.

Plansze wyeksponowano w budynku Centrum Informacji Turystycznej „Bramy Kaszubskiego Pierścienia” przy alei Niepodległości 6 w Lęborku. Pomysł stworzenia tematycznej wystawy pojawił się w Lęborskim Klubie Fotograficznym działającym w strukturach LCK „Fregata”. Szef klubu Marek Drzewiecki przypomina, że jego stowarzyszenie powstało blisko 10 lat temu. W tej chwili klub liczy około 20 członków, z których połowa pracuje bardzo aktywnie. Poprzez fotografię starają się propagować okolice Lęborka, jego powiat i uroki.

Wystawa zatytułowana „Lęborskie ptaki” nawiązuje do walorów przyrodniczych powiatu lęborskiego. Marek Drzewiecki zwraca uwagę na to, że wyeksponowane zdjęcia powstały w niewielkiej odległości od miasta. Najbardziej odległe wsie, w których robione były zdjęcia to Lubowidz i Redkowice.

Autorem zdjęć jest Mirosław Szuster. Klub przygotował tę wystawę, żeby pokazać jego twórczość. Szef klubu uważa, że wspaniałą cechą autora jest całkowity brak naśladownictwa tzw. zawodowych fotografów, którzy miesiącami czatują w jednym miejscu tylko po to, żeby uchwycić jakiś okaz skrzydlatego gatunku. Mirosław Szuster wszystko to robi podczas spacerów. Po pracy wsiada w samochód i jedzie w miejsca naturalne dla ptaków. Bywa, że obserwuje je nawet w parku Chrobrego. Marek Drzewiecki podkreśla w fotogramach Drzewieckiego brak jakiejkolwiek sztuczności.

Fotografie można oglądać nieodpłatnie od dzisiaj, 28 września, przez najbliższe dwa miesiące w godzinach otwarcia lęborskiego CIT-u. (rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.